www.scifi.sk
Akty X
Syndikát a projekt hybridizácie
Popis:
Podľa dohody mal Syndikát Kolonistom pomocou ľudskej a mimozemskej DNA vytvoriť rasu hybridov ľudí a mimozemšťanov, ktorí by boli imúnni voči infikácii čiernym olejom. Hybridi by takisto mohli pripraviť schodnú cestu pre hladký priebeh samotného procesu kolonizácie a po kolonizácii Kolonistom slúžiť ako podriadená rasa. ("Two Fathers", "One Son")

Hybridov možno spoznať podľa viacerých charakteristických znakov napriek tomu, že vyzerajú ako ľudia. Predovšetkým sú to klony - to znamená, že môže existovať nespočetné množstvo hybridov rovnakého vzhľadu. Vzhľadom k tomu, že vyzerajú úplne rovnako musia dbať na to, aby si to pri ich začlenení do sociálnych sfér nikto nevšimol - to znamená že pôsobia v rôznych okresoch a krajinách. Klony pracujú pre Kolonistov a Syndikátu pomáhajú pri výskumoch na vytvorení ďalších klonov. ("Colony", "End Game")
Hybridi majú zelenú krv, ktorá pri opustení ich tela na človeka pôsobí toxicky a ako kyselina, pričom v ľudskom krvnom obehu spôsobuje zhustnutie krvi, ktoré môže človeku veľmi rýchlo privodiť smrť v prípade, ak nie je vystavený pôsobeniu veľkého chladu. Hybridi dokonca dokážu dýchať i pod vodou. Je veľmi ťažké ich zabiť, lebo sú fyzicky veľmi zdatní a odolní. Zabiť ich možno len prepichnutím ich šije. ("The Erlenmeyer Flask", "Colony", "End Game")

Kolonisti členom Syndikátu vzali členov ich rodín a výmenou za nich im dali vzorku mimozemského tkaniva, čím si zaistili ich spoluprácu. Mulderov otec Bill Mulder spočiatku spolupracovať na "projekte" odmietol, no neskôr i on zmenil názor a obetoval Mulderovu sestru Samanthu, ktorú Kolonisti uniesli a podrobili ju pokusom s klonovaním. Samanthu však Kolonisti so sebou nakoniec nevzali, no odovzdali ju na vojenskú základňu April, kde ju neskôr spolu so svojím synom Jeffreyom Spenderom vychovával Muž s cigaretou a Syndikát ju tam podrobil ďalším testom. Samantha neskôr utiekla a v nemocnici umrela. Členov ich rodín by ďalším členom Syndikátu Kolonisti vrátili až po kolonizácii. Bill dúfal, že Mulder celú konšpiráciu odhalí a podarí sa mu tým celý projekt zastaviť. To jeho nápadom bolo využiť získaný čas k práci na vakcíne proti čiernemu oleju. Syndikát tak nakoniec urobil a zriadil viacero domovov pre dôchodcov, v ktorých boli títo ľudia bez vedomia ich rodín infikovaní čiernym olejom a bola na nich testovaná vakcinácia. ("Tunguska", "Terma", "Two Fathers", "One Son", "Sein Und Zeit", "Closure")

Projekt hybridizácie trval celé desaťročia a bolo vytvorených mnoho hybridov, no prvým naplno úspešným hybridom človeka a mimozemšťana sa stala až Cassandra Spenderová, manželka Muža s cigaretou, ktorú Kolonisti uniesli v rovnakú noc ako Samanthu ale neskôr ju podobne ako Samanthu vrátili späť Mužovi s cigaretou a Syndikát na nej robil testy súvisiace s hybridizáciou. ("Two Fathers", "One Son")

Lekári Syndikátu unesených testovali vo vlakových vozňoch, ktorými ich mohli tajne prevážať po celom území Spojených štátov. Experimenty súvisiace s hybridizáciou mali mnoho rôznych podôb. Bolo unesených mnoho žien (medzi inými i Scullyová) a boli im odobraté všetky ich vajíčka a tým im bolo znemožnené, aby mohli mať svoje vlastné deti. Vajíčka boli neskôr oplodnené a embryá vynosili ženy ubytované v mnohých súkromných domovoch pre dôchodcov. Experimenty súvisiace s hybridizáciou mali veľmi široký rozsah, mimozemskou DNA boli dokonca zaočkovaní i školáci, ktorí unesení nikdy neboli. Scullyovej pri únose takisto odobrali jej vajíčka a Scullyová neskôr zistila, že z jej vajíčka splodili malé dievčatko Emily. Emily však bola len skúšobným hybridom a nebolo jej súdené prežiť. ("Red Museum", "Christmas Carol", "Emily")
Hybridizácia má zaujímavý vedľajší účinok: testovaného človeka vylieči zo všetkých chorôb, ktorými predtým trpel (Cassandra napríklad predtým nemohla od narodenia chodiť, potom ako sa stala úspešným hybridom však už chodiť mohla). Hybrid sa stane imúnnym nielen voči čiernemu oleju, ale i všetkým pozemským chorobám. ("The Erlenmeyer Flask", "Two Fathers", "One Son")

Syndikátu sa síce v podobe Cassandry podarilo vytvoriť prvého úspešného hybrida človeka a mimozemšťana a kolonizácia by tak mohla začať, no Syndikátu po celý čas šlo len o zdržiavanie a získanie času na prácu na vakcíne proti zbrani Kolonistov - čiernemu oleju. Preto keď sa Cassandra stala úspešným hybridom Syndikát váhal, či o tom Kolonistov informovať alebo nie. Nakoniec sa kvôli okolnostiam rozhodli, že tak urobia - že odovzdajú Cassandru, že obdržia mimozemské gény a prežijú následnú kolonizáciu a opäť uvidia svoje rodiny. Stalo sa však niečo nečakané: ich plány im prekazili mimozemskí rebeli, ktorí sú bojovníkmi odporu voči Kolonistom a rebeli sa nakoniec nielenže zmocnili Cassandry, ale pozabíjali aj veľkú väčšinu členov Syndikátu, čím došlo k zastaveniu celého projektu. Pôvodný dátum kolonizácie už teraz zrejme neplatí. ("Talitha Cumi", "Two Fathers", "One Son")

Na ochranu plánov, cieľov a svojich experimentov Kolonisti na Zem na pomoc Syndikátu v prípade potreby viackrát vyslali mimozemského lovca. Je ich viac, no štandardne vyzerajú všetci rovnako a disponujú unikátnou schopnosťou - dokážu meniť svoju podobu, dokážu vyzerať ako ktokoľvek na koho si zmyslia a práve preto dokážu byť veľmi nebezpeční. Podobne ako hybridi majú toxickú zelenú krv a naviac dokážu liečiť obyčajným dotykom. Mimozemského lovca možno zabiť jediným možným spôsobom - prepichnutím alebo prestrelením jeho šije. Jeho šiju možno prepichnúť jeho vlastnou zbraňou - mimozemskou dýkou, ktorou lovec zabíja svojich protivníkov. Táto dýka má preto nesmiernu cenu a veľký význam. Keď sa lovca podarí zabiť jeho zelená krv už viac toxická nie je. ("Colony", "End Game", "Talitha Cumi", "Herrenvolk", "Without")

Pri pôvodných experimentoch s hybridizáciou Syndikátu pomáhali japonskí vedci z Jednotky 731, ktorá počas 2. svetovej vojny kruto experimentovala na vojnových zajatcoch i deťoch. Pomáhali im i nemeckí vedci, ktorí sa po 2. svetovej vojne na území Spojených štátov podieľali na operácii Kancelárska spona, kedy sa snažili vytvoriť ľudsko-mimozemských hybridov. Títo pôvodní hybridi však boli neúspechom. Hovorilo sa im "tovar" a vyzerali podobne ako šedí mimozemšťania, na ľudí sa neponášali tak ako dokonalejší hybridi. Boli zaočkovaní proti kiahňam, pričom očkovanie slúžilo na ich monitorovanie. Syndikát sa po 2. svetovej vojne týchto hybridov rozhodol vyhladiť. Japonskí vedci mali iné plány a preto medzi nimi došlo k nezhodám, ktoré nakoniec vyhral Syndikát. Títo hybridi boli vytvorení z DNA, ktorú Syndikát ešte pred dohodou s Kolonistami získal po havárii mimozemského plavidla v Roswelli v roku 1948. ("Anasazi", "The Blessing Way", "Paper Clip", "Nisei", "731")
TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998- | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2005