www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
FIGHT CLUB 7ABX20
(Klub bitkárov)
Scenár: CHRIS CARTER
Réžia: PAUL SHAPIRO

OBSAH:
Z ľudí sa stávajú nepriatelia a bitkári potom, ako sa v ich blízkosti objavia dve identické ženy, ktoré spája mocné puto.
1
2
3
4
5
6
7
8
Dvaja muži bicyklujú na svojich bicykloch v Kansas City. Panuje medzi nimi úžasný súzvuk a harmónia. Priblížia sa k peknému domčeku. Je pri ňom zaparkované športové auto, na ktorého poznávacej značke je napísané "Betty". Muži z bicyklov do rúk zoberú letáky a mieria k domu. Otvorí im žena s kučeravými vlasmi. Žena im hovorí, že čaká na ľudí od káblovej televízie a na misionárov teraz nemá čas. Zabuchne dvere. Misionári teda nasadnú na svoje bicykle a pokračujú v ceste ďalej. Prichádzajú k podobnému domčeku, pri ktorom je pristavené rovnaké auto len inej farby, na ktorého poznávacej značke je napísané "Lulu". Muži zoberú letáky a zaklopú na dvere. Otvorí im žena identická so ženou, s ktorou sa stretli predtým. Muži jej hovoria, že sa práve stretli s jej dvojníčkou. Žena nechápe, o čom to hovoria sa zabuchne dvere. Cez priezor vo dverách vidí, ako sa dvaja misionári začnú z ničoho nič biť. Čoskoro sa po pästnom súboji na tvárach oboch z nich objaví krv. Prichádzajú policajti a snažia sa mužov od seba oddeliť, ale nedarí sa im to.

Na druhý deň na miesto prichádzajú agenti, ktorí sa podobajú na Muldera a Scullyovú. Betty Templetonovej sa pýtajú na to, čo sa stalo. Tá nevie. Keď jej povedia o identickej žene, ktorá žije neďaleko, Betty je prekvapená. Vzápätí okolo domu prefrčí auto, v ktorom sedí Lulu Pfeifferová, ktorá sa navlas podobá Betty. Obaja agenti sa pozrú jeden na druhého a začnú sa biť. Neskôr prípad vo svojej kancelárii rozoberajú samotní Mulder a Scullyová. Mulder Scullyovej ukazuje snímky, zatiaľ čo Scullyová háda, o čo ide. Muldera prekvapia Scullyovej divoké teórie o tom, čo sa stalo. Nakoniec však predsa len uhádne, že ide o prípad dvojníkov. Zatiaľ v Kansas City Lulu Pfeifferová vstúpi do kopírovacieho obchodu, kde sa uchádza o prácu. Lulu vystriedala 17 rôznych pracovných miest v 17 štátoch za posledné 3 roky, takže sa pred ňou musia mať zamestnávatelia na pozore. Kým je v obchode, kopírky začnú nepochopiteľné vystrájať. Betty sa zatiaľ uchádza o podobnú prácu v podobnom obchode a v minulosti mala tiež podobné problémy nájsť si prácu. Zatiaľ v hotelovej izbe muž menom Burt balí peniaze do malého kufríku. Prichádzajú Mulder a Scullyová a hľadajú Betty Templetonovú. Zistili, že Betty a Burt sa stretli na minuloročnej oslave 4. júla. Burt popiera, že by Betty poznal osobne, ale spomenie adresu, na ktorej si myslí, že Betty žila. Neskôr vo Foggyho bare sa Burt stretne s Betty a je prekvapený tým, že Betty ho nespoznáva. Prichádza taktiež Lulu - to ona sa zoznámila s Burtom. Vo chvíli, keď sa obe ženy navzájom uvidia sa bar začne z ničoho nič otriasať, niekoľko pohárov a fľaší exploduje.

Scullyová prichádza do športovej haly v Kansas City, kde nájde Muldera rozprávajúceho sa so starším mužom. Dozvedáme sa, že starší muž propaguje wrestling a tiež sa dozvedáme, že Burt je wrestler. Scullyová Mulderovi povie o tom, akú spúšť Betty a Lulu za sebou zanechávajú. Dve ženy za posledných 12 rokov vyvolali množstvo bitiek, spôsobili množstvo požiarov, explózií a streľby. Po odchode agentov propagátor volá Burtovi a žiada od neho svoje peniaze. V posteli s Burtom leží Betty. Odchádza sa obliecť do kúpeľne a zatiaľ ku dverám prichádza Lulu a pýta sa, kde Burt strávil poslednú noc. Burt ju utíši, ale Betty vychádza z kúpeľne a ozvú sa výstrely, ktoré prichádzajú zhora z bytu nad nimi. Burt odchádza do baru, aby propagátorovi dal jeho peniaze, ale dovnútra vstúpia Betty a Lulu a bar postihnú ďalšie otrasy a explózie. Letiace sklo poraní Burta a propagátor odchádza i s jeho malým kufríkom plným peňazí. Keď sa Burt prebudí, na mieste už sú Mulder a Scullyová. Scullyová hovorí, že všetko spôsobili Betty a Lulu a urobia to znovu, ak ich agenti čím skôr nenájdu. Mulder nájde Betty v jej práci pri kopírke a tá mu povie, že za všetko môže Lulu. Lulu ju stále prenasleduje, ale Betty tvrdí, že tentoraz sa už nedá zastrašiť a je pevne rozhodnutá, že v Kansase sa usadí. Scullyová sa zatiaľ rozpráva s Lulu, ktorá tiež pracuje pri kopírke a Lulu obviní Betty z toho istého. Medzi dvoma ženami existuje neznáme psychické spojenie. Pred obchod, kde pracuje Betty prichádza vo svojom aute Lulu a Mulder sa ocitá medzi nimi dvoma a neznáma sila ho vtiahne do šachty.

Na svojom aute prichádza Scullyová a vstúpi do kopírovacieho obchodu, kde hľadá Muldera. Využije napojenie na Internet a odchádza si do väzenského nápravného zariadenia pohovoriť s pánom Danfousom, ktorý sa prostredníctvom darcovstva spermí stal otcom Betty a Lulu. Scullyová chce zhromaždiť čo možno najviac informácií o jeho rodine. Danfous je však nahnevaný a odmieta spolupracovať. Betty odchádza za Burtom, ktorý jej povie o strate peňazí. Betty vyjadrí svoju vieru, že mu možno bude môcť pomôcť a odchádza. O malú chvíľu neskôr prichádza Lulu a Bart sa s ňou baví o tom istom. Betty sa vláme do kopírovacieho obchodu a farebne skopíruje papierové bankovky. Lulu urobí to isté vo "svojom" kopírovacom obchode, v ktorom pracuje. Mulderovi sa konečne podarí odstrániť kryt na šachte a vyslobodiť sa. Scullyová je stále vo väzení, keď volá Mulder. Mulder vysvetľuje, že obe Betty i Lulu milujú Burta a ani jedna z nich nechce odísť. Agenti súhlasia, že sa musia čo najrýchlejšie dostať na wrestlingový zápas a oddeliť ženy od seba. Scullyová si následne všimne, že vo väzení v jednej cele sedí muž, ktorý vyzerá presne ako Burt.

Burt prichádza do športovej haly vo svojom kostýme pod prezývkou "Titanic". Betty mu prinesie peniaze, Burt zaplatí za zápas a preto sa zápas môže začať. Mulder sa priblíži k Betty v javisku práve vo chvíli, keď dovnútra vstúpi Lulu. Mulder chce odtiahnuť Betty preč od Lulu, ale celé obecenstvo okolo nich sa začne biť. Scullyová prichádza s druhým Burtom. Obe Betty i Lulu sú prekvapené a obecenstvo sa prestane biť. Keď sa však navzájom uvidia obaja Burtovia, bitka znovu pokračuje. Scullyová neskôr vysvetľuje, že spermobanky prijímajú darcovstvá od miliónov ľudí a že príroda pri toľkých ľuďoch splodila jedincov, ktorí sú si návzájom podobní. A práve zo stretnutí medzi ľuďmi, ktorí sú si navzájom navlas podobní vyplýva veľmi mnoho sporov a dôsledky ich stretnutia sú nepredvídateľné. Vidíme, že obaja Mulder i Scullyová majú na telách množstvo rán a škrabancov po bitke v aréne.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017