www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
HOME 4x03
(Domov)
Scenár: GLEN MORGAN & JAMES WONG
Réžia: KIM MANNERS

OBSAH:
Nález telíčka mŕtveho novorodenca s mnohými vrodenými telesnými poruchami zaživa pochovaného pod zem privedie Muldera a Scullyovú k ešte strašnejšiemu objavu --- rodine, ktorej členovia po jednom storočí degeneratívneho úpadku dokážu zabíjať tak kruto a neľudsky, že zastaviť ich je možné jedine ďalšou krutosťou a neľudskosťou.
1
2
3
4
5
Home, Pennsylvánia. Idylické malé mestečko na pokraji moderného sveta je posledným miestom, kde by ste čakali, že pochovaného v plytkom hrobčeku tu nájdete mŕtveho novorodenca s mnohými vrodenými telesnými deformáciami.

Tento hrôzostrašný objav je pre miestneho šerifa Andyho Taylora dostatočný dôvod k tomu, aby zavolal FBI. I keď telo novorodenca indikuje mnohonásobné genetické anomálie, ani Mulder ani Scullyová nesúhlasia, že táto miestna tragédia patrí k Aktom X, ale iba dovtedy, kým sa nedozvedia o existencii tajomného miestneho klanu Peacockovcov. Už viac ako storočie táto farmárska rodina žije na pokraji malého mestečka --- a na pokraji civilizácie. Počas mnohých generácií sa Peacockovcom zdeformovali ich telá a už akoby to neboli ľudia. Teraz, keď z rodiny zostali iba traja bratia si Mulder a Scullyová myslia, že Peacockovci v dome násilím držia nejakú ženu, ktorá im má rodiť deti.

Mulder a Scullyová teda prehľadajú ich dom, kde nájdu krvavé dôkazy o tom, že dieťa bolo porodené práve v tomto dome. Obaja však nevedia o tom, že z prítmia domu ich niekto sleduje. Predtým, ako agenti stihnú Peacockovcov zatknúť tí krvavo zmasakrujú šerifa a jeho manželku. Ako neskôr hovorí Mulder, "vystrájali ako diví". Keďže sa boja o život ženy, ktorú bratia zrejme držia v dome Mulder a Scullyová sa s pomocou miestneho zástupcu šerifa pokúsia Peacockovcov zatknúť.

Bratia však čoskoro zástupcu šerifa zabijú a agenti zostávajú iba dvaja proti trom. Napriek tomu neváhajú a trikom sa dostanú do domu, kde objavia tajomstvo rodiny Peacockovcov. Matkou zaživa pochovaného novorodenca je pani Peacocková, ktorá má po automobilovej nehode amputované všetky štyri končatiny a schováva sa v dome. Matka je hrdá na svojich troch synov, ktorí pre jej dobro urobia čokoľvek na svete.

Traja Peacockovci sa objavia v dome a iba s pomocou šťastia, zbraní a lsti sa agentom podarí zabiť dvoch z troch bratov. V zmätku však najstarší z bratov myslel na matku, odniesol ju z domu a teraz spolu utečú v ich bielom Cadillacu. Odchádzajú hľadať nové miesto, ktoré by sa mohlo stať ich novým domovom.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017