www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
JOSE CHUNG'S "FROM OUTER SPACE" 3x20
(„Z vonkajšieho vesmíru“ Joseho Chunga)
Scenár: DARIN MORGAN
Réžia: ROB BOWMAN

OBSAH:
Scullyová známemu literárnemu autorovi rozpovie príbeh o domnelom mimozemskom únose.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Scullyová sa stretne so známym literárnym autorom Josem Chungom, ktorý práve zháňa materiál pre svoju novú knihu o domnelom mimozemskom únose v Klass County vo Washingtone. Scullyová mu rozpovie o tom, ako v aute svojho priateľa na opustenej vidieckej ceste našli Chrissy Giorgiovú. Na jej tele boli stopy po násilí. Scullyová si myslí, že Chrissy sa stala obeťou znásilnenia, pričom ju znásilnil jej priateľ. Jej priateľa Harolda Lamba však už vypočul detektív Manners a Harold mu tvrdil, že jeho i Chrissy uniesli mimozemšťania. Harold úspešne prešiel testom na detektore lži, no po príchode Muldera a Scullyovej náhle zmenil svoj príbeh a začal tvrdiť, že Chrissy znásilnil on.

Mulder s jeho vysvetlením nie je spokojný a preto sa Chrissy opýta na to, či v poslednom čase neprežila niečo nezvyčajné. Chrissy tvrdí, že si spomína na to, že videla tvár nejakého mimozemšťana. Mulder je presvedčený o tom, že dievča trpí "postúnosovým syndrómom". Scullyová naďalej trvá na znásilnení a následnej traume. Pod hypnózou si však Chrissy spomenie na to, ako ju i jej priateľa testovali mimozemšťania na palube ich mimozemskej lode, čím potvrdí Haroldovo pôvodné alibi. Neskôr sa agenti rozprávajú s Rokym Crikensonom, ktorý bol údajne svedkom únosu. Roky tvrdí, že predchádzajúci večer ho navštívili neznámi muži v čiernom a varovali ho, aby o tom nikomu nehovoril. Mulder si prečíta to, čo Roky napísal o svojom stretnutí s UFO-m a domnieva sa, že to potvrdzuje Haroldovu originálnu verziu únosu. Mulder však nerozumie dievčatinmu príbehu, ktorý sa líši od Haroldovho i Rokyho. Mulder Chrissy opäť podrobí hypnóze a tentoraz Chrissy vypovedá o tom, ako ju vypočúvali muži od letectva a CIA. Po jej výpovedi si Mulder myslí, že v tomto prípade nejde o skutočných mimozemšťanov. No vzápätí sa agenti dozvedajú, že neďaleko bolo objavené mŕtve telo mimozemšťana.

Počas pitvy však Scullyová zisťuje, že mimozemšťan je v skutočnosti človek oblečený v mimozemskom kostýme. Agenti zisťujú, že mŕtvy sa volal Robert Vallee a pracoval ako pilot na leteckej základni. Valleeho telo vzápätí niekto ukradne a preto Mulder a Scullyová vyhľadajú Blainea Faulknera, ktorý na videopásku zaznamenal Scullyovej pitvu. Ten tvrdí, že pásku mu medzičasom vzali muži v čiernom. Po odchode z Faulknerovho bytu Mulder na vidieckej ceste nájde nahého muža. Muž sa volá poručík Jack Sheaffer a tiež pracuje pre letectvo. Sheaffer priznáva, že pilotoval falošné armádne UFO, no zároveň tvrdí, že jeho, Valleeho i dvoch teenagerov uniesli skutoční mimozemšťania. Mulder sa vracia do svojej motelovej izby, kde sa stretáva s mužmi v čiernom. Vzápätí sa objavuje správa, že do neďalekého lesa sa zrútilo UFO. Z vraku je vytiahnuté Valleeho telo.

V prítomnosti sa Mulder stretáva s Chungom a prosí ho, aby knihu nepísal. Bojí sa toho, že kvôli knihe bude celé vyšetrovanie vyzerať ako fraška. Chung odmieta a knihu sa rozhodne napísať.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017