www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
THE CALUSARI 2x21
(Kalusári)
Scenár: SARA B. CHARNO
Réžia: MICHAEL VEJAR

OBSAH:
Agenti vyšetrujú úmrtie malého chlapca, ktorého rodinu postihli niekoľké tragické nešťastia.
1
2
3
4
5
Mulder a Scullyová vyšetrujú úmrtie Teddyho Holveya, dvojročného chlapca, ktorého v parčíku zrazil detský vláčik potom, ako chlapec naháňal ponad koľaje vláčiku letiaci balón. Laboratórium analyzuje fotografie celého nešťastia. Na snímkach je vidieť nehmotnú formu, ktorá akoby niesla balón ponad koľaje vláčiku. Na základe tohto si Mulder začne myslieť, že tu majú čo do činenia s nejakým poltergeistom.

Agenti prichádzajú do Arlingtonu vo Virgínii a vypočujú Stevea a Maggie Holveyovcov. Postaršia románska žena Golda zatiaľ vstúpi do izby ich osemročného syna Charlieho. Golda je presvedčená, že Charlie je zlý a je zodpovedný za Teddyho smrť. Čoskoro Steve umiera pri nehode v garáži. Na mieste činu agenti v blízkosti Steveovho tela objavia neznámy popol. Substancii sa hovorí vibuti a je to posvätný popol, ktorý sa zjavuje v prítomnosti špirituálnych bytostí. Niekoľkí románski muži, ktorí sú známi ako kalusári sa v Goldinej izbe zúčastia tajomného rituálu, pri ktorom potrebujú i mŕtvych kohútov. Obrat nastane vo chvíli, keď Charlie utrpí záchvat. Vzápätí Goldu napadnú a zabijú živé kohúty.

Mulder je presvedčený, že Golda a kalusári sa pokúšali vyhnať zlo z domu Holveyovcov. Charlieho na pozorovanie prevezú do miestnej nemocnice. Sociálna pracovníčka Karen Kosseffová sa s Charliem porozpráva o Goldinej vražde. Charlie tvrdí, že Goldu zabil duch Michaela, jeho nikdy nenarodeného brata. Maggie však trvá na tom, že o bratovi Charliemu nikdy nepovedala. Michaelov duch sa objaví v nemocnici a napadne tam sestričku. Michael predstiera, že je Charlie a tak Maggie presvedčí, že ho prepustili z nemocnice. Mulder je svedkom toho, ako sa kalusári pokúsia zahnať démonické sily zmocňujúce sa Charlieho tela. Scullyová sa zatiaľ ponáhľa k Holveyovcom. Vnútri sa tvárou v tvár stretne s Michaelom, ktorý v ruke zviera nôž. Rituál v nemocnici sa blíži ku svojmu záveru a Michaelov duch zrazu zmizne a zostane po ňom iba kôpka popola. Vodca kalusárov Muldera a Scullyovú varuje, že Diabol teraz vie, kto sú.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017