www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
END GAME 2x17
(Koniec hry)
Scenár: FRANK SPOTNITZ
Réžia: ROB BOWMAN

OBSAH:
Pátranie po mimozemskom lovcovi pokračuje. Mulder nakoniec musí siahnuť na hranicu svojich síl a dostupných možností, aby si zachránil vlastný život.
1
2
3
4
5
6
(pokračovanie predchádzajúcej epizódy)

Hlboko pod hrubým arktickým ľadom v Beaufortovom mori sa plaví americká ponorka, ktorej členovia posádky na sonare sledujú pohyb neznámeho neidentifikovaného plavidla pod vodou. Kapitán ponorky dostane príkazy plavidlo bez váhania zničiť. Ešte pred vypustením torpéd však ponorkové reaktory znefunkční silná šoková zvuková vlna.

V Scullyovej motelovej izbe sa ukáže Mulder, za ktorého sa maskuje mimozemský lovec. Lovec silou Scullyovú premôže a žiada od nej, aby mu povedala, kde nájde Muldera. Scullyová odmieta spolupracovať a preto ju Mulderov dvojník silno šmarí o stenu. Skutočný Mulder a jeho sestra Samantha neskôr prichádzajú do Scullyovej izby, no Scullyovej niet, v miestnosti sú však známky po zápase. Samantha Mulderovi povie, že mimozemský lovec sa v skutočnosti zaujíma o ňu, nie o Scullyovú. Mulderovi vysvetlí, že lovca možno zabiť iba tak, že útočník ho pichne do spánkov. Varuje však, že lovcova krv je toxická a pre ľudí smrteľne nebezpečná. Samantha brata uistí, že lovec s nimi čoskoro nadviaže kontakt. Počas čakania na správu od lovca Samantha Mulderovi vysvetlí, že mimozemskí návštevníci sa pokúšali založiť si na Zemi kolóniu už od štyridsiatych rokov. Ich experimenty však nikto neschválil a príslušníci ich rasy sa rozhodli vyhľadiť ich. Toto je úloha mimozemského lovca, ktorý má zničiť celú kolóniu.

Scullyová konečne zavolá Mulderovi a dohodnú si schôdzku na moste. Mulder o tom informuje Skinnera a ten zaistí prítomnosť ostreľovača, ktorý má zneškodniť mimozemského lovca. Uskutoční sa výmena Scullyovej za Samanthu a lovec ťahá Samanthu so sebou. V tom momente vypáli ostreľovač, ktorý lovca zasiahne do krku a ten spolu so Samanthou spadne z mostu dolu do rieky. Mulder márne kričí na svoju sestru, tá sa nikde nevynára. Mulder o tom, že Samanthu stratil povie svojmu otcovi. Pán Mulder dá Mulderovi obálku, ktorú mu zanechala Samantha. Vnútri sa nachádza kľúč a adresa. Ukáže sa, že na adrese má svoje sídlo istá potratová klinika. Vnútri sa šokovaný Mulder stretne s ďalšími identickými klonmi svojej dospelej sestry. Objaví sa mimozemský lovec a omráči Muldera. Lovec podpáli celú budovu, Muldera však našťastie zachránia požiarnici.

Pán X Mulderovi neskôr povie, že pri požiari umreli všetky klonované ženy. Ďalej Mulderovi prezradí, že mimozemský lovec teraz mieri ku svojej lodi, ktorá sa nachádza v Beaufortovom mori. Patológovia zatiaľ Scullyovej povedia, že neznámy retrovírus, ktorý našli v krvi agenta Weissa, ktorý bol vystavený toxickej krvi mimozemského lovca v prípade extrémne nízkych teplôt stráca svoj účinok. Na základe tohto si Scullyová uvedomí, že mimozemský lovec zrejme svoj pád do chladných vôd rieky z mostu prežil. Mulder sa tajne sám vydáva na Aljašku. Z ľadu tam nájde vytŕčajúcu vežu atómovej ponorky. Vnútri nájde mimozemského lovca, ktorý pozabíjal všetkých členov posádky. Počas roztržky sa Mulder dostane do kontaktu s lovcovou toxickou krvou. Lovec Muldera vyhodí z veže ponorky a ponorka sa vzápätí ponorí pod ľad.

Muldera v bezvedomí prepravia na pohotovosť. Prichádza Scullyová a uvedomuje si, že Mulder bol infikovaný mimozemským retrovírusom. Presvedčí doktorov, aby Muldera vytiahli z vane s horúcou vodou a znížili jeho telesnú teplotu, čím Mulderovi zachráni život. Mulder neskôr Scullyovej povie, že boj, ktorý bojujú nesmú vzdať.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017