www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
COLONY 2x16
(Kolónia)
Námet: DAVID DUCHOVNY & CHRIS CARTER
Scenár: CHRIS CARTER
Réžia: NICK MARCK

OBSAH:
Mulder a Scullyová spoločnými silami pátrajú po mimozemskom lovcovi, ktorý dokáže meniť svoju podobu a vraždí identických doktorov pracujúcich na potratových klinikách. Pritom sa spoznáva so ženou, ktorá tvrdí, že je jeho roky stratená sestra Samantha.
1
2
3
4
5
6
7
Bezvedomého a podchladeného Muldera helikoptérou prevezú na pohotovosť. Na pomoc svojmu kolegovi prichádza Scullyová, no zastavia ju doktori. Mulderovi prestane biť srdce a Scullyová trvá na tom, že doktori musia Muldera vytiahnuť z vane s teplou vodou, do ktorej jeho podchladené telo ponorili, lebo chlad je teraz jediná vec, ktorá ho drží nažive. Nastane chvíľa napätia a my sa presunieme späť v čase na počiatok udalostí, ktoré viedli k Mulderovmu súčasnému kritickému stavu.

Členovia posádky prieskumného ľadoborca brázdiaceho vlny Beaufortovho mora v Arktíde sa stanú svedkami toho, ako do obrovského ľadovca neďaleko ich plavidla vrazí veľký neidentifikovateľný lietajúci objekt. V správach sa však neskôr hovorí o tom, že išlo o ruskú stíhačku. Pilot plavidla za záhadných okolností zmizne a neskôr sa objaví v Spojených štátoch a systematicky začne zabíjať doktorov pracujúcich na potratových klinikách po celých Štátoch, pričom každú kliniku podpáli, aby zahľadil stopy. Mulderovi niekto pošle e-mail s fotkou jedného doktora. Mulder zisťuje, že všetci doktori, ktorí umreli na potratových klinikách mali identické tváre, pritom však medzi nimi neexistuje žiadny príbuzenský vzťah. Takisto nikdy neboli objavené ich mŕtve telá, čím sa záhada ešte viac prehĺbi.

Agenti zisťujú, že neznámy vrah do miestnych novín nechal umiestniť fotografiu jedného z doktorov, aby s pomocou čitateľov mohol vystopovať ďalších identických mužov. Mulder a Scullyová zisťujú, že ďalšou obeťou sa má stať istý doktor v Syracuse. Mulder volá do miestnej pobočky FBI a požiada o pomoc agenta Weissa. Weiss nájde neznámeho lovca stojaceho nad doktorovým telom, ktoré sa rozloží na kaluž zelenej tekutiny. Weiss na lovca vypáli, no guľky z jeho zbrane na lovca nemajú žiadny účinok. Z rán na lovcovom tele vytečie rovnaká zelená tekutina, ktorá Weissovi spôsobí silné štípanie v očiach. Keď na miesto prichádzajú i Mulder a Scullyová, Weiss im povie, že po doktorovi tu niet ani stopy. Agenti o tom nevedia, ale lovec je schopný meniť svoju podobu a pred chvíľou zmenil svoju podobu tak, aby vyzeral presne ako Weiss, pričom Weissovo telo leží v kufri jeho auta.

Keď sa Mulder vracia do Washingtonu, aby Skinnerovi podal priebežnú správu o vyšetrovaní, Skinner ho informuje, že Weiss je po smrti. S agentmi sa vzápätí skontaktuje agent CIA Ambrose Chapel. Tvrdí, že počas Studenej vojny ruskí vedci prišli na to, ako klonovať DNA. Takto vyklonovali mnoho klonov, ktorí dostali všetci meno Gregor a títo klonovaní ľudia potom nenápadne začali obsadzovať rôzne strategické miesta v americkom zdravotníctkom systéme, aby sa im v prípade vojny mohlo podariť narušiť chod zdravotníctva celej krajiny. Chapel verí tomu, že niekto teraz tajne súhlasil s tým, že za získanie nadvlády nad celým programom budú všetci doktori vyvraždení a úlohu zveril do rúk veľmi schopnému zabijakovi. To práve doktori poslali Mulderovi a Scullyovej e-mailové správy, lebo veria, že agenti by ich s pomocou im dostupných prostriedkov mohli chrániť.

Mulder odlieta do domu svojho otca, keď sa dozvie, že ho tam potrebuje jeho rodina. Po príchode sa dozvedá neuveriteľnú správu: vrátila sa jeho stratená sestra Samantha, ktorú ako malú malo uniesť UFO. Samantha je teraz už dospelá a Mulderovi povie, že po únose ju zverili do opatery návštevníkov z iného sveta, aby zabudla na svojich skutočných rodičov. S pomocou hypnózy sa jej však začali vracať spomienky a podarilo sa jej nájsť svoju skutočnú rodinu. Samantha požiada Muldera, aby jej pomohol zastaviť mimozemského lovca, ktorý sem priletel preto, aby vyvraždil jej adoptívnych rodičov. Scullyová medzičasom objavuje ďalších identických Gregorov, ktorí ju požiadajú o pomoc. Umiestni ich do ochrannej väzby, no mimozemský lovec sa k nim pomocou svojej schopnosti zmeniť si tvár bez problémov dostane a všetkých ich pozabíja mimozemskou dýkou, ktorou ich jedného po druhom pichne do spánkov a ich telá sa následne premenia na kaluž zelenej tekutiny.

Mulderovi sa po dlhšej odmlke konečne podarí nájsť Scullyovú a vstúpi do jej motelovej izby. Scullyová však práve zdvíha telefón, z druhého konca ktorého sa ozve takisto Mulder. Scullyová sa nechápavo pozrie na muža svojaceho povedľa nej, ktorý vyzerá presne ako Mulder.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017