www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
DIE HAND DIE VERLETZT 2x14
(Ruka, ktorá trestá)
Scenár: GLEN MORGAN & JAMES WONG
Réžia: KIM MANNERS

OBSAH:
Mulder a Scullyová vyšetrujú skupinku satanistov, ktorých združuje miestna stredná škola.
1
2
3
4
5
V odľahlom lese v New Hampshire sa skupinka teenagerov snaží vyvolávať duchov. Čo bolo pôvodne zamýšľané ako žart ako im kruto vypomstí potom, ako ich slová privolajú neznámu zlovoľnú silu, ktorá jedného z nich zabije.

Nasledujúce ráno jeho telo objaví poľovník. Šerif John Oakes verí, že tu ide o čarodejníctvo a preto požiada o pomoc FBI. Mulder a Scullyová si prezrú telo, z ktorého niekto vyňal oči a srdce. Mulder cíti, že sa ocitli na veľmi neobyčajnom mieste. To sa potvrdí potom, ako z oblohy začnú padať žaby. Scullyová zvláštny úkaz prisúdi tornádu. V miestnej knižnici agenti zisťujú, že jeden z teenagerov si odtiaľ vypožičal knihu o čarovaní. Teenager priznáva, že netušil, čo sa stane. Mulder si všimne, že v meste voda do výlevky odteká proti pohybu hodinových ručičiek, čo je v rozpore s fyzikálnymi zákonmi. Naozaj ide o neobyčajné miesto.

Počas vyučovacej hodiny pätnásťročná Shannon Ausburyová, ktorá mala začať s pitvou prasačieho embrya skolabuje. Shannon je duševne na dne a priznáva, že jej nevlastný otec ju sexuálne zneužíval. Tvrdí, že už trikrát čakala dieťa, ale vždy jej ho zabili. Tiež tvrdí, že jej nevlastný otec zabil jej sestru. Mulder a Scullyová sa teda porozprávajú s rodičmi. Tí to všetko poprú. Podľa nich ich dcéru nikto nezavraždil a Shannon ešte nikdy nebola tehotná. Nová učiteľka na strednej škole pani Paddocková sa porozpráva so Shannon. Zakrátko na to si Shannon podreže žily.

Rodičia miestnych teenagerov sa zatiaľ stretnú, aby dohodli ďalší postup. Rodičia praktikujú čiernu mágiu. Priznávajú si svoju vinu za smrť Shannon. Vymyslia teóriu, podľa ktorej teenagera v lese zo žiarlivosti zabila Shannon. Jim Ausbury sa tak ocitol akoby medzi dvoma mlynskými kolesami. Je zraniteľný a Mulder sa od neho dozvedá pravdu --- skupina nútila Shannon i iných teenagerov proti svojej vôli sa zúčastňovať rôznych rituálov. Potom im pomocou hypnózy potlačili spomienky na tieto udalosti. Ausburyho zakrátko napadne a zabije obrovský pytón. Agenti si spomenú, že hada vo svojej pracovni mala pani Paddocková. Prichádzajú do školy, tam sa však dostanú do rúk ďalších členov miestneho kultu satanistov a stanú sa ich rukojemníkmi. Keď sa schyľuje k najhoršiemu, členovia kultu sa zrazu napadnú a pozabíjajú navzájom. Mulder a Scullyová sa ponáhľajú za pani Paddockovou. Nikde jej niet. Jediné, čo nájdu, je na tabuli napísaný odkaz "Rada som vás spoznala. Dovidenia."TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017