www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
IRRESISTIBLE 2x13
(Neodolateľné)
Scenár: CHRIS CARTER
Réžia: DAVID NUTTER

OBSAH:
Mulder a Scullyová prenasledujú fetišistu, ktorý kvôli trofeji mrzačí telá mŕtvych žien.
1
2
3
4
Donnie Pfaster prichádza o svoju prácu v pohrebnom ústave potom, ako sa jeho šéf dozvie, že ostrihal vlasy mŕtvej slečne v rakve. Krátko potom ako Donnie dostane výpoveď zvláštny agent FBI Moe Bocks obdrží telefonát týkajúci sa zmrzačenia tiel pochovaných na cintoríne v Minneapolise v Minnesote. Bocks si myslí, že zmrzačenie má niečo spoločné s mimozemšťanmi, ktorí sú známi podobnými aktivitami a preto sa o prípade dozvedajú i Mulder a Scullyová, ktorých odborné rady by mu mohli pomôcť prípad vyriešiť. Keď sa Mulder porozhliadne po stopách na cintoríne ihneď pochopí, že tu ide o prácu fetišistu, ktorý mrzačí telá mŕtvych ľudí a berie si z nich trofeje. Napriek mnohým pitvám, ktoré uskutočnila je Scullyová stavom zmrzačených tiel zdesená, lebo mrzačenie mŕtvych vidí na vlastné oči po prvý raz v živote. Mulder tvrdí, že na tento pohľad človeka nič nemôže pripraviť. On už niečo podobné videl, keď pracoval v oddelení násilných trestných činov. Nikto podľa neho presne nevie, prečo niektorí ľudia robia takéto veci. Každý niečo zbiera. Pre týchto ľudí sú veci, ktoré nájdu pri mŕtvych trofejou. Telá majú ostrihané vlasy a chýbajú im nechty, ktoré páchateľ odštikol kliešťami.

Čoskoro sú objavené ďalšie zmrzačené telá. Scullyovej pri pohľade na fotky príde zle od žalúdku. Mulder, ktorý sa už chystal na odchod domov, sa začne obávať toho, že fetišistova posadnutosť sa môže vystupňovať až k vražde. Jeho predpoklad sa ukáže ako správny. Donnie si k sebe pozve prostitútku, potom ju zabije a znetvorí jej mŕtve telo. Tentoraz jej z ruky odštikne celé prsty. Donnie sa pokúsi nadviazať kontakt i s inými ľuďmi. Ako roznášačovi jedla sa mu podarí získať si dôveru Ellen Brumfieldovej a jej rodiny. Neskôr Donnieho pozornosť pritiahne mladá študentka. Študentka však vycíti, že niečo nie je v poriadku a Donnieho udrie do slabín. Potom utečie. Scullyová v tú noc vo sne uvidí sama seba ako jednu z obetí a taktiež uvidí tvár démona, skláňajúceho sa nad ňou.

Policajti zatknú muža, ktorý bol už v minulosti obvinený z napadnutia. Mulder a Scullyová však po rozhovore s ním pochopia, že to nie je ich podozrivý. Donnie, na ktorého študentka podala sťažnosť sedí v cele naproti a dozvedá sa Scullyovej meno. Agenti však o ňom nevedia. Donnieho navyše z cely prepustia potom, ako sa študentka rozhodla sťažnosť stiahnuť. Scullyová sa kvôli tomu, že jasne nechápe, čo sa to s ňou deje vracia do Washingtonu a tam vyhľadá pomoc poradkyne Karen Kosseffovej. Scullyová priznáva, že nedávno sa jej stalo niečo, čomu nerozumie (únos) a tento prípad ju desí tým, že i tu niekto ubližuje nevinným ženám.

Laboratórium zatiaľ našlo na tele prostitútky odtlačok prstu. Mulder a Bocks zisťujú, že ide o Donnieho a mieria do jeho bytu. V chladničke objavia ľudské prsty. Scullyová letí naspäť do Minneapolisu a Donnie je jej v pätách. V aute ju vytlačí z vozovky a unesie ju. Polícia Scullyovej auto nájde prázdne. Mulder a Bocks hľadajú stopy, no žiadne nenájdu. Scullyová sa medzičasom pokúsi utiecť. Donnie sa so zbraňou v ruke pustí za ňou. Obaja sa popasujú o zbraň a keď sa Scullyová pozrie na Donnieho tvár, uvidí ho ako démona, rovnakého, akého videla v snoch. Mulderovi sa podarí lokalizovať miesto, na ktorom sa Donnie ukrýva. Spolu s Bocksom vtrhnú dovnútra, kde narazia na Donnieho, ktorý sa vzdá a putuje do väzenia. Mulder sa ponáhľa pomôcť Scullyovej. Tá tvrdí, že je v poriadku, ale keď sa jej pohľad stretne s Mulderovým, v jej očiach sa objavia slzy a prijíma Mulderovo objatie.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017