www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
AUBREY 2x12
(Aubrey)
Scenár: SARA B. CHARNO
Réžia: ROB BOWMAN

OBSAH:
Tehotná žena prežíva desivé predstavy, v ktorých vidí priebeh vrážd, ktoré sa stali pred 50 rokmi.
1
2
V mestečku Aubrey v Missouri detektívka B. J. Morrowová prežije hrôzostrašnú predstavu. Vidí, ako neznámy muž do plytkého hrobu pochová telo mŕtveho človeka. B. J. sa následne s lopatou v ruke vydáva do terénu, na konkrétne pole, kde spod zeme vykope ľudskú kostru.

Pomocou dentálnych záznamov sa Mulderovi a Scullyovej podarí pozitívne identifikovať obeť. Obeťou bol agent FBI Sam Chaney, ktorý ešte v štyridsiatych rokoch zmizol spolu so svojím kolegom Timom Ledbetterom. Obaja agenti v tom čase vyšetrovali prípad niekoľkonásobnej vraždy. Mulderovi nedá pokoj odpoveď na otázku ako B. J. objavila kostru a preto so Scullyovou cestujú do Aubrey osobne. B. J. im povie, že v tú noc jej auto jednoducho nečakane vypovedalo službu neďaleko daného poľa a ona tam v zemi uvidela hrabať sa psa. To pritiahlo jej pozornosť a čoskoro objavila kostru pochovanú pod zemou.

Scullyová správne vycíti, že B. J. sa tajne schádza s poručíkom Brianom Tillmanom. Scullyová si myslí, že B. J. políciu na pole zavolala z motelu, v ktorom bola práve spolu s Tillmanom. B. J. potvrdí Scullyovej podozrenie, že nielenže sa schádza so ženatým Tillmanom, ale že s ním i čaká dieťa. Prezradí, že krátko potom, ako otehotnela začala mať desivé sny, počas ktorých na vlastné oči videla vraždu človeka. Vyšetrovanie vedie k odhaleniu, že sériový vrah, ktorému boli agenti v štyridsiatych rokoch na stope znásilnil a zabil viaceré ženy a potom im na ich hrude nožom vyryl slovo "sestra".

Mulder si myslí, že Chaney sa stal obeťou vraha, ktorému bol na stope. Pomocou počítača agenti analyzujú nájdené kostné fragmenty. Pomocou špeciálneho programu zisťujú, že mŕtvemu mužovi niekto na hruď vyryl slovo "brat". Zmätok do prípadu vnesie Tillman potom, ako vyhlási, že vrah, ktorý mestečko sužoval pred 50 rokmi sa rozhodol pokračovať vo vraždení. S B. J. po boku Mulder a Scullyová odchádzajú na miesto poslednej vraždy. B. J. si uvedomuje, že obeťou je žena, ktorú videla vo svojich snoch. B. J. si prezrie fotografie zo štyridsiatych rokov a identifikuje muža, ktorého taktiež videla vo svojich snoch. Ide o Harryho Cokelyho, ktorého v roku 1945 usvedčili zo znásilnenia a pokusu o vraždu. Predtým ako mu utiekla a zachránila sa na hruď istej Lindy Thibodeauxovej vyryl slovo "sestra".

Agenti navštívia Cokelyho, ktorý má teraz už okolo 70 rokov, je slabý a nedokáže ani sám chodiť. B. J. sa v noci prebudí s krvou na svojej hrudi. Ďalšia predstava ju dovedie až do vrahovho domu, kde objaví i kostru Ledbettera. Agenti prichádzajú za Lindou Thibodeauxovou. Tá ich prekvapí tvrdením, že potom, ako ju Cokely znásilnil otehotnela a neskôr porodila Cokelyho dieťa. Dieťa neskôr dala na adopciu. Ukáže sa, že Cokelyho syn sa volal Raymond Morrow --- B. J.-in otec. Agenti si uvedomujú, že poslednú sériu vrážd spáchala sama B. J. Mulder si myslí, že B. J. vraždí preto, lebo ju k tomu vedie Cokelyho genetika. B. J. prichádza do Lindinho domu a nervovo sa zrúti. Mulder a Scullyová sú zatiaľ na ceste za Cokelym, lebo sa boja toho, že B. J. sa mu bude chcieť pomstiť. Cokely umiera potom, ako ho niekto odstavil od jeho kyslíkového prístroju. B. J. s britvou v ruke napadne Muldera. Prichádza Tillman a dopomôže B. J. k tomu, aby sa spamätala. Krutosť tohto prípadu sa však naplní až potom, ako B. J. za spáchané vraždy putuje do väzenia, lebo ich sama spáchala a neexistuje žiadny právny podklad, na základe ktorého by ju mohli zbaviť viny.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017