www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
EXCELSIUS DEI 2x11
(Excelsius Dei)
Scenár: PAUL BROWN
Réžia: STEPHEN SURJIK

OBSAH:
Mulder a Scullyová vyšetrujú sériu útokov v sanatóriu, ktoré má na svedomí neznáma neviditeľná sila.
1
2
3
Michelle Chartersová pracuje ako sestrička v sanatóriu. Počas jednej nočnej služby ju nečakane a brutálne napadne neviditeľná sila, ktorá ju následne znásilní.

Správa o tomto útoku sa dostane až k Mulderovi a Scullyovej, ktorí vzápätí prichádzajú do Worcesteru v Massachusetts, kde Michelle pracuje. Počas rozhovoru Michelle trvá na tom, že ju znásilnil postarší pacient trpiaci Alzheimerovou nemocou Hal Arden. Michelle sa rozhodla u súdu podať sťažnosť na federálnu vládu kvôli tomu, že sústavne si tu z nej niekto uťahuje a ona sa nemá ako brániť. Agenti sa porozprávajú s Halom, ktorý ich uistí, že nemá dosť síl - a ani vôle - k tomu, aby niekoho znásilnil. Krátko na to sa Hal začne dusiť potom, ako tajne prehltol neznámu tabletku, ktorú mu dal jeho spoločník v izbe Stan. Mulderovi a Scullyovej sa Hala nepodarí zachrániť a ten umiera.

Dr. John Grago je z toho nešťastný, tvrdí, že Hal bol práve na ceste k úspešnému vyliečeniu sa z Alzheimerovej nemoci potom, ako podstúpil experimentálnu liečbu, pri ktorej mu podávali liek Depranil. Stanova dcéra Laura Kellyová sa svojho otca rozhodne zo sanatória odhlásiť, lebo sa mu výrazne zlepšilo fyzické i duševné zdravie. Tiež však agentom prezradí, že Stan ju prosil, aby ho zo sanatória neodhlasovala. Záhada sa prehĺbi potom, ako jedného z nemocničných pomocníkov z okna budovy sanatória vystrčí neviditeľná sila. Toxikologický test Halovej krvi ukáže v jeho krvi stopy po halucinogénnej látke.

Mulder objaví tajnú miestnosť so stovkami húb. Pod kopou hnojiva Mulder objaví mŕtve telo nezvestného nemocničného pomocníka. Na izbu sa agenti pýtajú ázijského pomocníka Gunga. Ten sa prizná, že pacientom podával prášky, ktoré by im umožnili komunikovať s mŕtvymi. Gung je presvedčený, že záhadné znásilnenie a vraždy majú sa svedomí nepokojní duchovia. Stan užije príliš veľkú dávku látky naraz a okolo sa zhromaždí skupinka duchov pripravených na útok. Michelle a Mulder uviaznu v kúpeľni, ktorá sa začne napĺňať vodou. Na pomoc im prichádza Scullyová. Grago nájde Stana a podá mu drogu, ktorá ho paralyzuje. Neviditeľná sila zrazu pominie a duchovia zmiznú. Dvere do kúpeľne sa otvoria a na chodbu sa vyvalia galóny vody spolu s Mulderom a Michelle.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017