www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
3 2x07
(Trojica)
Scenár: CHRIS RUPPENTHAL, GLEN MORGAN & JAMES WONG
Réžia: DAVID NUTTER

OBSAH:
ABY PO SCULLYOVEJ ZMIZNUTÍ NESTRATIL HLAVU, MULDER POKRAČUJE VO VYŠETROVANÍ AKTOV X. PRI VYŠETROVANÍ SÉRIE KRVAVÝCH VRÁŽD NARAZÍ NA SKUPINU NOVODOBÝCH UPÍROV. ZNIČENÝ NAD STRATOU SVOJEJ KOLEGYNE PODĽAHNE KÚZLU TAJOMNEJ UPÍRKY.
1
2
3
4
5
6
7
Scullyová je stále nezvestná, ale Mulder musí pokračovať v práci na znovuotvorených Aktoch X. Začína s vyšetrovaním vraždy podnikateľa z Los Angeles, na ktorého zaútočila skupina neznámych ľudí. Vražda sa podobá na niekoľko vrážd spáchaných po okolí skupinou, ktorá si hovorí "Trojica". Je známe, že z obetí injekčnými striekačkami vysávajú krv, pričom na telách mŕtvych sú vždy objavené pohryzené miesta v okolí žíl a na mieste zločinu skupina vždy zanechá nejaký krvou napísaný citát z Biblie.

Mulder vystopuje svojho prvého podozrivého do hollywoodskej krvnej banky. Nájde ho v suteréne budovy, ako si pochutnáva na ľudskej krvi. Mulder muža chytí a zatkne. Muž si hovorí Syn a podľa vlastných slov pije krv preto, lebo chce žiť večne. Neverí na život po smrti, lebo presne to vidí v očiach tých, ktorých zabil - strach zo smrti, ktorá znamená koniec. Mulder však muža považuje za obyčajného klamára a nechá ho zatvoriť do cely. Celu čoskoro začnú osvetľovať slnečné lúče z úsvitu. Syn má zo slnečných lúčov strach. Zdesení strážci na vlastné oči vidia, ako slnečné lúče Syna upália.

Mulder sa myslí, že vampírizmus je v skutočnosti založený na skutočnom ochorení, ktoré ľuďom, ktorí ním trpia, spôsobuje na koži pľuzgiere potom, ako sú vystavení priamym slnečným lúčom. S pomocou súdneho lekára Mulder zisťuje, že Syn mal na ruke tetovanie. To ho privádza do nočného klubu Tepes, kde sa spoznáva s démonickou Kristen. Počas ich rozhovoru sa Kristen bodne injekčnou striekačkou do prsta a ponúkne svoju krv Mulderovi. Mulder odmietne, hovorí, že sa bojí nákazy nejakou prenosnou chorobou. Kristen sa urazí a svoju krv ponúkne istému ázijskému mužovi, ktorý ju prijíma a napije sa. Dvojica sa neskôr vzdiali do súkromia, kde ázijského muža napadnú členovia "Trojice".

Mulder a miestni policajti si neskôr prezrú jeho telo. Na mieste činu sú objavené odtlačky prstov. Pomocou nich Mulder vystopuje Kristen až k nej domov. Kristen spomína na to, ako sa po prvýkrát stretla so Synom, ktorého skutočné meno je John. Počas roztržky sa obaja napili krvi toho druhého. Od tej chvíle začali praktikovať "krvavé športy". Pripojili sa k nim ďalší členovia, no Kristen si myslí, že to zašlo priďaleko. Myslí si, že teraz, keď je John mŕtvy, už nie je v nebezpečenstve a skupinu sa chystá opustiť. Odmietne Mulderovu ponuku nechať sa odviesť na policajnú stanicu, ale namiesto toho Muldera zvedie a ten u nej doma zostane na noc.

Nasledujúci deň sa v Kristeninom dome ukáže Syn. Ten Kristen povie, že je nesmrteľný a nemôžu ho zabiť už ani slnečné lúče. Prikáže Kristen, aby Muldera zabila. Kristen však namiesto Muldera nožom bodne Otca, ďalšieho člena Trojice, ktorý sa skrýval v prítmí. Syn zaútočí na Muldera, Mulder ho však premôže a spúta ho. Mulder a Kristen sa pokúsia utiecť v aute, ale na kapotu skočí nová členka Trojice, ktorá mala nahradiť Kristen. Kristen ženu úspešne zrazí autom a vráti sa do domu, kde Syna a sama seba poleje benzínom. Pretože iba upír môže zabiť iného upíra, ochutná svoju krv, krv veriacej, aby sa sama stala upírkou. Potom podpáli celý dom. Neskôr Mulderovi požiarnici oznamujú, že vo zvyškoch domu objavili telá štyroch obetí.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017