www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
ASCENSION 2x06
(Výstup)
Scenár: PAUL BROWN
Réžia: MICHAEL LANGE

OBSAH:
ZÚFALÝ MULDER PRENASLEDUJE MUŽA, KTORÝ UNIESOL SCULLYOVÚ.
1
2
3
4
5
(pokračovanie predchádzajúcej epizódy)

Mulder sa ponáhľa do Scullyovej bytu. Tam sa potvrdzuje jeho podozrenie, že ju uniesol Duane Barry. Na mieste je už aj polícia. V byte sú stopy po zápase - rozbité sklo a krv. Mulderovi sa prihovorí Scullyovej matka Margaret, ktorá mu opíše zlý sen, ktorý jej predpovedal túto udalosť. Agenti FBI k Mulderovej teórii o príbehu Duanea Barryho zaujmú skeptický postoj. Skinner Muldera stiahne z vyšetrovania a prikáže mu, aby si šiel domov oddýchnuť.

Zatiaľ Barry pokračuje vo svojej ceste na miesto, odkiaľ ho unášajú mimozemšťania. Autom ide príliš rýchlo a preto ho zastaví policajný strážnik. Ten si všimne krv na Barryho rukách a vytiahne naňho zbraň. Barry však vytiahne svoju zbraň a strážnika zastrelí. Mulder si celý incident pozrie na videopáske, na ktorú ho zachytila kamera umiestnená v strážnikovom aute. Barry otvoril kufor auta a vnútri sa nachádza Scullyová. Je stále nažive.

Mulder si po vypočutí pások z jeho vyjednávania s Barrym uvedomuje, že Barry mieri do Skyland Mountain vo Virgínii. Sprevádzaný Krycekom sa Mulder osobne vydáva po stopách Barryho. Obsluhovač lanovky im povie, že Barry mieri hore na kopec autom po horskej ceste. Mulder sa rozhodne vycestovať hore na horu lanovkou, čo znamená reálny predpoklad, že Barryho predstihne. No ešte pred cieľovou stanicou Krycek zabije obsluhovača lanovky a vypne prístroje, čím sa lanovka zastaví a Mulder v nej zostane visieť nad priepasťou. Krycek cez monitor vidí, že Mulder sa nevzdáva a vyliezol z lanovky, pričom sa pokúša preliezť do bezpečia. Krycek preto opäť uvedie lanovku do pohybu a Mulder z nej na chvíľu ostane visieť nad priepasťou. Nakoniec sa mu však podarí dostať sa hore na strechu lanovky a odtiaľ sa následne dostane do bezpečia.

Mulder na vrchole kopca uvidí jasné svetlo. Nájde Barryho, Scullyovej však niet. Barry sa smeje, tvrdí, že mimozemšťania ho už konečne nechajú na pokoji, lebo im dal Scullyovú. Mulder počas vypočúvania Barryho fyzicky napadne. Zanedlho Barryho osamote vypočuje aj Krycek a vzápätí Barry po záchvate umiera.

Mulder Skinnerovi povie, že Krycek Barryho otrávil a že vláda vie o tom, kde sa Scullyová práve nachádza. Myslí si, že Scullyová sa dostala príliš blízko k pravde potom, ako objavila, čo všetko dokáže implantát implantovaný do Barryho. Verí, že za Scullyovej únosom stojí tajomný Muž s cigaretou. To, že Krycek sa už viac neukáže v práci len potvrdí Mulderove podozrenia. Skinner nemá na výber a pod tiahou argumentov znovuotvorí Akty X.

Neskôr sa Mulder opäť stretáva so Scullyovej matkou. Povie jej, že Scullyovú sa mu nájsť nepodarilo a nemá o nej žiadne nové správy. Margaret mu dá krížik, ktorý Scullyová nosila okolo krku, aby jej ho dal potom, ako ju nájde.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017