www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
THE HOST 2x02
(Hostiteľ)
Scenár: CHRIS CARTER
Réžia: DANIEL SACKHEIM

OBSAH:
MULDER PÁTRA PO HUMANOIDNOM NETVOROVI, KTORÝ SA RÁD UKRÝVA V KANALIZÁCII.
1
2
3
4
5
6
Posádka ruskej nákladnej lode plaviacej sa do New Jersey v odpadových nádržiach objaví neznámeho netvora, ktorý jedného člena posádky stiahne do nádrže. Posádka nádrže následne vypustí.

Onedlho Skinner Muldera stiahne z prípadu odpočúvania podozrivých a pridelí ho na prípad neobjasnenej vraždy v New Jersey. Pošle ho do kanálov v Newarku, kde bolo objavené rozkladajúce sa telo neznámeho muža. Mulder si myslí, že ide o trest za Akty X a prípad považuje za zbytočnú stratu času a energie. Obratom mieri za Skinnerom a pýta sa ho na význam prípadu. Skinner Mulderovi pripomenie, že Akty X boli uzatvorené a ak si chce udržať svoju prácu, musí prešetriť každý pridelený prípad.

Mulder sa neskôr Scullyovej zdôverí, že zvažuje možnosť, že v FBI dá výpoveď a paranormálne aktivity bude vyšetrovať po svojom. Scullyová chce Mulderovi s prípadom pomôcť a preto vykoná pitvu tela nájdeného v kanalizácii. Vnútri tela objaví červovitého parazita. Medzičasom v kanále v New Jersey pracovníka mestských služieb napadne neznámy útočník, ktorý ho stiahne pod vodu. Napadnutý muž tentoraz prežije. Mulder a Dr. Zenzolová si prezrú krvácajúcu ranu na mužovom chrbte. Nie sú si istí, čo mohlo ranu spôsobiť. Po príchode domov v sprche mužovo telo cez ústa opustí červovitý parazit podobný tomu, akého v tele mŕtveho z kanalizácie našla Scullyová. Muž následne umiera.

Mulder prichádza do čističky miestnej kanalizácie, v ktorej uviazla humanoidná bytosť vzrastu človeka. Mulder sa postará o to, aby neznámeho netvora zatvorili do cely predbežného zadržania. S nebezpečným netvorom pod zámkom Mulder prichádza za Skinnerom. Trvá na tom, že keby sa prípad od začiatku vyšetroval ako Akty X, pracovník mestských služieb nemusel prísť o život. Skinner Mulderovi povie, že netvora umiestnia do špeciálneho ústavu a že tento prípad skutočne patrí k Aktom X. Bytosti sa však počas prevozu podarí uniknúť a schová sa v toalete neďaleko kempingového tábora. Obsah tejto toalety vzápätí vysaje cisterna.

Mulder obdrží telefonát od neznámeho muža, ktorý ho upozorní, že od jeho úspechu pri vyšetrovaní tohto prípadu závisí celá budúcnosť Aktov X. Mulder príšeru stopuje až do čističky, ku ktorej mieri cisterna. Scullyová Muldera varuje, že parazit, ktorého objavila v mŕtvom tele, je len vyvíjajúca sa larva. To znamená, že netvorovi ide o reprodukciu. Mulder a predák začnú prehľadávať kanalizáciu. Príšera napadne predáka a stiahne ho pod vodu. Mulder skočí do vody a začne ho hľadať. Našťastie sa predák prebojuje až na hladinu a tam sa môže nadýchnuť čerstvého vzduchu. Netvor začne vyliezať do odvodňovacej rúry, ktorá ústi do mora. Mulder však schytí páku a na príšeru zvrchu klesne kovová platňa, ktorá ju rozsekne na dve časti.

Neskôr sa Mulder stretne so Scullyovou, ktorá má dôkazy spájajúce zmutovaného netvora s odpadom vyvážaným z černobyľského jadrového reaktora v Rusku. "Toho tvora nestvorila príroda, ale my," hovorí Scullyová. Mulder na to reaguje slovami: "Vedci hovoria, že každý deň vyhynú tri živočíšne druhy. Nehovorí sa však o tom, koľko sa ich zrodí nových."TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017