www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
BORN AGAIN 1x21
(Znovuzrodený)
Scenár: HOWARD GORDON & ALEX GANSA
Réžia: JERROLD FREEDMAN

OBSAH:
OSEMROČNÉ DIEVČA SA STÁVA HLAVNOU PODOZRIVOU ZO SÉRIE BIZARNÝCH ÚMRTÍ.
1
2
3
4
Detektívka Sharon Lazardová na ulici v New Yorku nájde opustené osemročné dievčatko Michelle Bishopovú. Lazardová dievča odvedie na policajný okrsok, kde jej kladie otázky detektív Barbala. Počas rozhovoru Barbala z ničoho nič preletí oknom budovy a pri páde zo šiesteho poschodia prichádza o život.

Kvôli tajomnému nádychu sú k prípadu privolaní Mulder a Scullyová. Lazardová si je istá, že Barbala bol v miestnosti s malou Michelle sám, keď sa to stalo, a tvrdí, že samovraždu by nespáchal. Michelle agentom povie, že v miestnosti bol ešte niekto iný. Michellin popis sedí na dôstojníka Charlieho Morrisa, ktorý však umrel pred deviatimi rokmi. Agenti vypočujú jeho bývalého kolegu Tonyho Fioreho, ktorý im povie, že Morrisa zavraždili členovia gangu. V skutočnosti však Morrisa zabili Fiore a poisťovací agent Felder, keď im Morris prišiel na ich podvody.

Keď Felder večer vystupuje z mestského autobusu, jeho šál mu uviazne vo dverách do autobusu. Keďže autobus pokračuje v ceste ďalej, Feldera šál uškrtí. Vidíme, že v autobuse medzi ostatnými pasažiermi sedí i Michelle. Agenti odhalia prepojenie medzi týmto úmrtím a poisťovacím podvodom. Vypočujú Tonyho manželku Anitu, ktorá sa bojí o svojho manžela, ktorý sa ešte nevrátil z práce domov. Agenti sa dozvedajú, že jej prvým manželom bol práve Charlie Morris.

Agenti si všimnú papierové origami, ktoré kedysi skladal Charlie a rovnaké si teraz skladá Michelle. Mulder si myslí, že Michelle je reinkarnáciou Charlieho Morrisa. Mulder Michelle nechá podrobiť hypnóze, keď však Charlieho duch začne opäť prežívať okamih svojej smrti, celú procedúru preruší vystrašená Michellina matka. Pomocou počítačového vybavenia je analyzovaná páska zachytávajúca celú hypnózu. Na páske sa objaví obraz muža v potápačskom obleku. Výsledky pitvy preukázali, že Morris sa v skutočnosti utopil a jeho telo neskôr zmrzačili, aby zakryli pravú príčinu smrti.

Mulder pochopí, že Morrisa utopili v jeho vlastnom akváriu a posledný obraz, ktorý v živote videl, bol obraz postavičky potápača v akváriu. Agenti sa ponáhľajú do domu Tonyho Fioreho. Michelle zatiaľ použije svoje psychokinetické schopnosti, aby hýbala rôznymi predmetmi, ktoré zasahujú Tonyho. Mulder a Scullyová sa prebijú dovnútra a chcú Michelle utíšiť, čo sa im nakoniec podarí. Fioreho zadržia a obvinia z Morrisovej vraždy. Michellin život sa vráti do normálu.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017