www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
YOUNG AT HEART 1x15
(Mladý srdcom)
Scenár: SCOTT KAUFER & CHRIS CARTER
Réžia: MICHAEL LANGE

OBSAH:
VRAH, KTORÝ MAL PRED ROKMI UMRIEŤ VO VÄZENÍ, SA DOSTANE NA SLOBODU POTOM, AKO SA STAL ÚČASTNÍKOM EXPERIMENTU SPOMAĽUJÚCEHO PROCES STARNUTIA.
1
2
3
4
5
6
Muldera a Scullyovú pri vyšetrovaní prípadu lúpeže v zlatníctve požiada o pomoc agent Reggie Purdue. Reggie bol Mulderovým veliacim agentom a Mulder si uvedomuje, že Reggie si jeho účasť na prípade vyžiadal preto, lebo na mieste lúpeže bol nájdený istý odkaz. Mulder Scullyovej vysvetlí, že pri svojom prvom prípade v službe mal príležitosť zadržať lupiča Johna Barnetta, ktorý na miestach svojich lúpeží zvykol zanechávať podobné odkazy. Barnetta však nakoniec chytili a dostal doživotie. Pred štyrmi rokmi mal vo väzení umrieť. Muldera prekvapí názor odborníčky, že odkaz pravdepodobne napísal Barnett osobne a napísal ho v rozmedzí posledných 48 hodín.

Neskôr si Scullyová a Purdue pozrú videozáznam zatknutia Johna Barnetta. Na videopáske je vidieť, že Mulder mal príležitosť Barnetta zastreliť, ale kvôli predpisom zaváhal a Barnett zatiaľ stihol zastreliť dvoch nevinných ľudí. Mulder si to nikdy neodpustil. Barnett neskôr Mulderovi v súdnej sieni sľúbil, že ho "dostane".

Mulder a Scullyová zájdu za Barnettovým spoluväzňom Joeom Crandallom, ktorý im povie, že Barnett bol v noci, kedy mal pred rokmi umrieť, rozhodne nažive. Tiež tvrdí, že videl, ako väzenský lekár Dr. Ridley Barnettovi amputoval jeho pravú ruku. Mulder o tom zavolá Purdueovi, ktorého zatiaľ niekto zaškrtí. Agenti za ním prichádzajú príliš neskoro. Vedľa tela je nájdený ďalší Barnettov odkaz.

Mulder so Scullyovou sa v Národnom inštitúte zdravia stretnú s Dr. Austinom. Ten im povie, že Dr. Ridley vykonával nepovolené experimenty na deťoch, ktoré trpia progériou, čo je choroba, ktorá spôsobuje urýchlenie procesu starnutia. Ridley neskôr stratil svoju lekársku licenciu a v testoch preto pokračoval utajene. Mulder nadobúda podozrenie, že Ridley experiment vykonal aj na Barnettovi, čo znamená, že Barnett mohol rapídne omladnúť.

Dr. Ridley sa agentom neskôr sám ozve a povie im, že Barnett je jeho jediným pacientom, ktorý prežil. Vysvetľuje, že na Barnettovi vykonal odlišný experiment ako na svojich iných pacientoch. Muž z Pentagónu Muldera informuje, že Barnett Ridleymu ukradol výsledky jeho experimentov a teraz chce tieto informácie predať vláde výmenou za imunitu.

Mulder správne predvída, že Barnett sa teraz chystá ublížiť Scullyovej. Agenti na Barnetta nastražia pascu. Barnett na Scullyovú vystrelí, tá má však na sebe nepriestreľnú vestu. Barnett si vzápätí vezme rukojemníčku, ale Mulder tentoraz nepremešká svoju šancu a Barnetta zastrelí.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017