www.scifi.sk | b5.scifi.sk | startrek.scifi.sk | archiv.scifi.sk
Akty X
GENDER BENDER 1x13
(Opačné pohlavie)
Scenár: LARRY BARBER & PAUL BARBER
Réžia: ROB BOWMAN

OBSAH:
ČLEN TAJOMNEJ NÁBOŽENSKEJ SEKTY SCHOPNÝ MENIŤ POHLAVIE SA STÁVA HLAVNÝM PODOZRIVÝM ZO SÉRIE NEOBYČAJNÝCH VRÁŽD.
1
2
3
4
5
6
7
8
Žena menom Marty v nočnom klube zvedie mladého muža. Dvojica si prenajme izbu, v ktorej spolu strávia večer. Mladík sa vzápätí začne dusiť a umiera. Predtým, ako Marty izbu opúšťa, zmení svoje pohlavie - zmení sa na muža.

Mulder prípad dáva do súvislosti s podobnými úmrtiami, pri ktorých obete umreli v zápale vášne. Testy preukážu vysokú hladinu feromónov v krvi mŕtveho mladého muža. Stopy z miesta činu agentov privádzajú do malého mestečka v štáte Massachusetts, medzi ktorého obyvateľov patria i členovia tajomnej náboženskej sekty Bratstvo, ktorí sa prísne držia kresťanských tradícií.

Agenti členov sekty navštívia na ich pozemku izolovanom od okolia. Členovia im povolia vstup do svojho obydlia až potom, ako im agenti odovzdajú svoje zbrane. Bratia a sestry agentov prizvú k večeri, počas ktorej sa brat Aaron začne dusiť. Scullyová mu chce pomôcť, no členovia Bratstva jej v tom zabránia a Aarona odvedú preč.

Agenti neskôr v noci sledujú, ako členovia Bratstva vchádzajú do stodoly a vstupujú do podzemnej jaskyne. Mulder tajne prekĺzne dovnútra a je svedkom náboženskej ceremónie nad telom brata Aarona. Pri svojom pokuse ukryť sa Mulder nájde Aaronovo telo pokryté neznámou priesvitnou slizkou tekutinou. Na vlastné oči vidí, ako sa Aaronovo telo pomaly mení na telo ženy.

Scullyovú zatiaľ odviedol brat Andrew. Povie jej, že vraždy, ktoré agenti vyšetrujú, spáchal brat Martin. Andrew sa dotkne jej ruky a jeho dotyk má na Scullyovú podmaňujúci vplyv. Zjavne nevinným trením svojho palca o jej ruku Andrew Scullyovú uvedie do stavu, v ktorom sa mu Scullyová podvolí. Andrew ju začne bozkávať, ale Mulder ju včas vyslobodí. Členovia Bratstva im dovolia odísť a agenti spolu pozemok sekty rýchlo opúšťajú.

Zlom v prípade nastane potom, ako Martymu unikne muž, ktorého sa ako žena chcel zmocniť. Muž agentom opíše, ako sa útočníčka priamo pred jeho očami zo ženy zmenila na muža. Polícii sa Martyho podarí vystopovať potom, ako použije kreditnú kartu muža, ktorý mu utiekol. Do jeho hotelovej izby vtrhnú Mulder a Scullyová. V izbe nachádzajú ďalšiu obeť. Marty sa dá na útek. Zadržať sa ho agentom ale nepodarí, lebo ešte pred nimi ho chytia jeho druhovia z Bratstva a odvedú ho preč.

Mulder, Scullyová a policajti následne prehľadajú obydlie Bratstva, ktoré nachádzajú opustené. Scullyová namieta, že nemali žiadne dopravné prostriedky, ktorými by tak rýchlo všetci unikli. "Žiadne pozemské dopravné prostriedky," poopraví ju Mulder vo chvíli, keď sa na poli priblížia k veľkému kruhu v obilí.TheX-Files © Twentieth Century Fox Film Corp. 1994-2002

obsah © X_Follower 1998-2017 | design © Wyktor 2001-2002 | engine © Stano Lacko 1998-2017